poniedziałek, 17 kwietnia 2017

Pożegnanie z III ligą

W niedzielę 9 kwietnia 2017 r. rozegrano ostatni zjazd tegorocznego sezonu III Wielkopolskiej Ligi Seniorów. Mimo zwycięstwa nad Szachem Wolsztyn oraz ambitnej postawy w przegranym meczu z awansującym do II ligi Lipnem Stęszew, żegnamy się (mamy nadzieję, że tylko na rok) z tym poziomem rozgrywek. 



Na ostatni zjazd udaliśmy się do Gniezna. Zagraliśmy bardzo ambitnie, chcąc pożegnać się z III WLS (wiadomo było już przed tym zjazdem, że nie uda nam się wydostać ze strefy spadkowej) jak najlepiej. Częściowo się to udało. Wygraliśmy nasz pierwszy mecz w Gnieźnie 4:2 z Szachem Wolsztyn. Co prawda rywale mocno nam pomogli, oddając aż dwa walkowery. Było to zresztą dopiero drugie nasze zwycięstwo w kończącym się sezonie. 


W ostatnim pojedynku zmierzyliśmy się z wiceliderem rozgrywek Lipnem Stęszew. Wierzyliśmy, że przeciwnikom uda się w przedostatniej rundzie zapewnić sobie awans do II ligi i przeciwko nam wystąpią już "na luzie" i w nieco rezerwowym składzie. Lipno rzeczywiście nieco zmodyfikowało zestawienie, ale porażka w poprzednim pojedynku spowodowała, że musieli wystąpić w silnym składzie i osiągnąć w meczu z nami przynajmniej remis. Tymczasem sprawiliśmy im sporo problemów i długo mieli nie tęgie miny, spoglądając na pozycje na szachownicach. Ostatecznie jednak ich doświadczeni liderzy (Marek Zakrzewski i Ihor Zadymow) swoimi zwycięstwami zdołali przechylić szalę zwycięstwa na ich korzyść. 

Wyniki III WLS

Zakończyliśmy zatem rozgrywki na ostatnim miejscu. Sezon był jednak dla nas bardzo pechowy. Aż cztery spotkania przegraliśmy bowiem najniższym z możliwych wyników. Niestety, właśnie te mecze zadecydowały o naszym spadku do IV ligi. 
Na pocieszenie pozostała nam bardzo dobra postawa w końcówce sezonu naszego juniora Kacpra Śnieżka, który znakomitym finiszem (45 pkt z 5 ostatnich partii) zapewnił sobie świetnym wynikiem rankingowym (2120!) wypełnienie ostatniej normy na pierwszą kategorię szachową (gratulacje!). 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz