niedziela, 12 marca 2017

Pech nas nie opuszcza

Dwie minimalne porażki, poniesione na przedostatnim zjeździe tegorocznego sezonu III Wielkopolskiej Ligi Seniorów w Kórniku, już praktycznie przesądziły losy walki Jarocińskiego Klubu Szachowo - Warcabowego o utrzymanie. Ostatnia pozycja w tabeli i strata trzech punktów do przedostatniej drużyny oznacza, że w przyszłym sezonie zagramy niestety w niższej klasie rozgrywkowej. 


Tylko dwa zwycięstwa podczas zjazdu w Kórniku dawały naszej drużynie jeszcze realne szanse na utrzymanie w III WLS. Niestety, ponieśliśmy dwie porażki. Obie w minimalnym stosunku 2,5:3,5. Mecz z Piastem Śrem od początku nie układał się po naszej myśli, głównie ze względu na szybkie porażki obu Robertów. Wynik "stykowy" zawdzięczamy głównie temu, że w niedoczasach mój przeciwnik Marek Simon "podstawił" mi mata, a rywal Kacpra Śnieżka, Michał Skrzypczak nie zdecydował się na remisową kontynuację. 

Natomiast w meczu z gospodarzami zawodów Wieżą Kórnik to my byliśmy bliżsi odniesienia zwycięstwa, bowiem po wygranych Wioletty Sobierskiej i Kacpra Śnieżka prowadziliśmy 2:0. Niestety, losy meczu odwróciły się w moim pojedynku, w którym nie wykorzystałem osiągniętej po debiucie przewagi pozycyjnej, a w końcówce z minimalną materialną przewagą przeciwnika kilka razy zaprzepaściłem możliwości osiągnięcia remisu. 
Ostatecznie dobiegający końca sezon okazał się dla nas bardzo pechowy. Już w sumie cztery mecze przegraliśmy najniższym z możliwych wyników. W większości były to mecze z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie. 
W ostatnim kwietniowym zjeździe w Wolsztynie powalczymy jeszcze o honorowe pożegnanie z III WLS.
Aktualna tabela III WLS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz