poniedziałek, 13 lutego 2017

Udany start Antka w Ostrowie Wlkp.

Jeden z naszych najmłodszych członków klubu Antoni Szcześniak udanie zaprezentował się w X Jubileuszowym Turnieju o Puchar Prezydenta Ostrowa Wlkp. Oprócz Antka w zawodach wzięło udział jeszcze troje uczniów Zespołu Szkół ZOO w Wilkowyi

Turniej rozegrany został na początku ferii, w niedzielę 29 stycznia. Antek Szcześniak w grupie dzieci do lat 10 zajął 22 miejsce (wśród 62 uczestników). W siedmiu rundach zgromadził cztery punkty. Odniósł kilka zwycięstw nad zawodnikami, którzy posiadają już kategorie szachowe i w klasyfikacji końcowej zajął najwyższe miejsce spośród uczestników bez kategorii. Niespodziewanie tuż za nim, z takim samym dorobkiem punktowym, uplasował się kolega Antka ze szkoły w Wilkowyi Tomasz Zdunek
Nieco gorzej poszło uczniom z Wilkowyi startującym w starszej grupie do lat 13 Weronice Witkowskiej i Gabrieli Nowaczyk, ale z pewnością również zdobyły sporo doświadczeń na przyszłość.