środa, 22 lutego 2017

"Ściany" pomogły niewiele

Często mówi się, zwłaszcza o meczach piłkarskich, które drużyny rozgrywają na własnym boisku, że pomagają im "ściany". W minioną niedzielę rozegraliśmy kolejny zjazd szachowej III Wielkopolskiej Ligi Seniorów. Tym razem w Jarocinie. Ale nam "ściany" niewiele pomogły, gdyż w dwóch pojedynkach zanotowaliśmy minimalną porażkę oraz remis. Tylko jeden zdobyty punkt meczowy nie poprawił naszej sytuacji w tabeli. 


Stoczyliśmy dwa bardzo bojowe pojedynki, ale zamiast przynajmniej trzech punktów, zdobyliśmy tylko jeden. 

Pierwszy, bardzo ważny mecz przeciwko AZS-owi Politechnice Poznań, minimalnie przegraliśmy. Kluczowy okazał się pojedynek na trzeciej szachownicy, gdzie Kacper Śnieżek, po ciekawej walce, osiągnął czarnymi remisową pionkówkę przeciwko Łukaszowi Kałużnemu. Niestety, mając mało czasu na zegarze poszedł królem nie z tej strony niż powinien i partię przegrał. Na pocieszenie pozostało nam piękne zwycięstwo na pierwszej szachownicy Roberta Cenkiera czarnymi nad Tomaszem Chojnackim. Nie mamy w tym sezonie szczęścia. To już drugi pojedynek z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie w lidze, który przegrywamy 2,5:3,5. 
W równocześnie rozgrywanym meczu Korona Zakrzewo zremisowała 3:3 z Chrobrym II Gniezno

W drugim w tym dniu naszym meczu mieliśmy teoretycznie trudniejsze zadanie, bowiem rywalem była znajdująca się w czołówce tabeli Korona Zakrzewo. W tym meczu od początku jednak dominowaliśmy i powinniśmy go wygrać. Niestety, kluczowa okazała się moja porażka z Łukaszem Huchwajdą. Po osiągnięciu zdecydowanej przewagi nie potrafiłem znaleźć zwycięskiej kontynuacji, mimo iż na jej poszukiwania straciłem dużo czasu. Rywal wykorzystał to w końcówce partii i najpierw wyrównał, a następnie przeważył szalę pojedynku na swoją korzyść. Pocieszeniem w tym meczu było popisowe zwycięstwo Kacpra Śnieżka nad Przemysławem Nawrockim. Jednakże bohaterem dnia w naszej drużynie był weteran Wojciech Matuszak, który zanotował na swym koncie dwa zwycięstwa. 
W drugim pojedynku tej popołudniowej rundy Chrobry II Gniezno łatwo poradził sobie z AZS-em Politechniką, zwyciężając aż 5:1. 
Aktualna tabela III WLS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz